SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2015-06-23
RODZINNY PIKNIK SKKK

W niedzielę 21 czerwca br. Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai zorganizował I Piknik Rodzinny. Biesiada z pieczonymi kiełbaskami przy ognisku i przy stołach zastawionych ciastami, ciasteczkami, owocami, domowym chlebem, smalcem i ogórkami zadowoliła wszystkich. Odbyły się też różne konkursy, gry i zabawy, które umilały czas ponad stu osobom. Wszyscy chętnie brali udział i dobrze się bawili. W konkurencji przeciągania liny "dzieci kontra rodzice" wygrała grupa dziecięca; w meczu piłki nożnej także wygrały dzieci jedną bramką zdobytą przez Ignacego Komorowskiego! Następnie odbył się ekscytujący mecz piłki siatkowej. Wielką niespodzianką okazała się konkurencja TAMASHIWARI, dzięki przychylności firmy Tartak Pyszków Łukasz Tobiasz, dzieci i rodzice mogli rozbić przygotowane deski. Sensei Robert Wajgelt zakończył Piknik wręczając certyfikaty potwierdzające zdanie egzaminu na wyższe kyu. Wszyscy uczestnicy otrzymali też gadżety reklamowe SKKK. Zarząd SKKK dziękuje rodzicom i instruktorom oraz Panu Dyrektorowi Władysławowi Maciejewskiemu za pomoc w przygotowaniu wspaniałego Pikniku. Bez tego impreza z pewnością by się nie odbyła. Dobry humor i pozytywne myślenie to dewiza SKKK! Osu.

galeria

2015-06-22
SPALAJ KALORIE, NIE ODPADY

Pod takim hasłem, 20 czerwca br. odbył się XI Festiwal Recyklingu w Sieradzu. W ramach tej imprezy rozegrano ekologiczną grę terenową „Miasteczko Recyklingu”, ale odbyły się też warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych; były prezentacje najmłodszych na scenie. Można też było obejrzeć wystawę prac plastycznych w konkursie „Sprzątaj po swoim psie, to dobry nawyk”, oraz wziąć udział w warsztatach rekreacjno-sportowych i zobaczyć prezentacje sieradzkich klubów i stowarzyszeń sportowych. Festiwal zwrócił w tym roku uwagę na temat właściwych zachowań proekologicznych, dotyczących segregacji odpadów, codziennego oszczędzania energii i wody a przede wszystkim dbałości o czyste powietrze – nie palenie w piecach odpadów. Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai działając na poziomie lokalnym i zachęcając do zdrowego stylu życia, na Festiwalu promował pozytywne wzorce zachowań w zakresie aktywności fizycznej w czystym środowisku naturalnym. W Festiwalu brały udział zawodniczki Mistrzostw Europy i członkowie SKKK, którym bardzo serdecznie dziękuje Zarząd SKKK. Każdy chętny mógł wziąć udział w zajęciach sportowych SKKK i wygrać cenne Ekodukaty. Można je było zamienić na sadzonki roślin i upominki. Zapraszamy za rok!

galeria

2015-06-15
V Turniej o Puchar Solny w Wieliczce.

W dniu 13. 06. 2015 r. odbył się V Turniej o Puchar Solny w Wieliczce. Uczestniczyło w nim prawie 300 osób, w tym zawodnicy z Austrii. Drużynę SKKK stanowili: Ida Wajgelt, Weronika Łojewska, Przemysław Maruszewski, Jan Jankowski, Zofia Michałowicz, Patryk Nowak oraz Karol Woźniak. Zawodnicy SKKK wykazali się wspaniałą techniką i dobrym wyszkoleniem. Najlepiej zaprezentowała się Ida Wajgelt, zdobywając 1 miejsce w Kata Młodziczek i 2 miejsce w Kumite Młodziczek -60kg, ponadto Wernika Łojewska, zdobywając 3 miejsce w Kumite Młodziczek – 60 kg oraz Zuzanna Duch, która uplasowała się na 5 miejscu w Kata Kadetek i Przemysław Maruszewski, także będąc na 5 miejscu w Kata 10 – 11 lat . Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć w nadchodzącym sezonie.

galeria

2015-05-27
Międzynarodowy Turniej "One World One Kyokushin"

Dnia 23 maja 2015 roku w hali przy Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej odbył się V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży "One World One Kyokushin". Podczas kolejnej edycji turnieju, którego pomysłodawcą i organizatorem jest ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa, kierowany przez sensei Arkadiusza Sukiennika (3 dan) na macie zmagało się blisko 550 zawodników z 50 ośrodków z Polski, Czech, Austrii, Ukrainy, reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan) z Jasła, zaś sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka (5 dan) z Nowego Sącza. W turnieju wzięli udział zawodnicy SKKK: Ida Wajgelt, która zdobyła srebrny medal w konkurencji Kata 14-15 lat, Klaudia Kapica w kategorii 14-15 lat +50kg która wywalczyła brązowy medal a także Weronika Łojewska, Kinga Tokarska, Nowak Patryk, Karol Wożniak, Zosia Michałowicz, Przemysław Maruszewski, Jakub Kowalski, Jan Jankowski oraz Michał Lepka. Pozostali wystartowali lecz brakło trochę szczęścia plasując się w pierwszej dziesiątce poszczególnych kategorii. Trenerem drużyny Sieradzkiego Kluby był sensei Robert Wajgelt a opiekunem sempai Tomasz Sowiak. Gratulujemy.

galeria

2015-05-24
Zawodniczki karate u prezydenta Sieradza. Odbierały gratulacje za medale mistrzostw Europy.

Sieradzanki, które podbiły rozegrane w Estonii Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushinkai przywożąc z zawodów worek medali, odbierają zasłużone słowa uznania. W czwartek podczas spotkania w urzędzie otrzymały list gratulacyjny od prezydenta Sieradza Pawła Osiewały.
Sporty walki to ciężka praca i poświęcenie, zwłaszcza w tak młodym wieku. Dlatego cieszę się, że trud treningów przyniósł dziewczętom zwycięstwo. Cieszę się z wygranych i radości młodych sportowców. Jednocześnie dziękuję za wspaniałą promocję naszego miasta podczas mistrzostw Europy – czytamy w liście gratulacyjnym skierowanym do ekipy Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai przez prezydenta Pawła Osiewałę. Szczególne słowa uznania skierowane były do 12-letniej Zuzanny Duch. Młodziutka zawodniczka, dla której był to debiut w wielkich zawodach, przywiozła z Estonii złoty medal. Nie był to jedyny sukces sieradzkich sportsmenek w 29. edycji mistrzostwach rozegranych w mieście Kothla-Jarve. Łącznie zdobyły aż pięć medali. 14-letnia Ida Wajgelt wywalczyła dwa srebrne krążki, a brązowe dołożyły 13-letnia Kinga Tokarska oraz – już w kategorii seniorów – 22-letnia Iga Wajgelt. Na słowa uznania zasłużyła również Weronika Łojewska, która dosłownie otarła się o podium zajmując czwarte miejsce.
To sporty walki, gdzie nigdy nie da się przewidzieć zwycięzcy. Na mistrzostwa dziewczyny pojechały jednak nieprzypadkowo, solidnie na to zapracowały. I jak widać z zadania wywiązały się na szóstkę – chwali swoje podopieczne Robert Wajgelt, główny szkoleniowiec Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai i trener kadry narodowej Polski dla podkreślenia zaangażowania zawodniczek wyjawiając, że dla złotej medalistki każde wyjście na matę i zejście oznaczało łzy emocji.
Przed walką były to łzy strachu i niepewności, a po potyczce zadowolenia – precyzuje już całkowicie wyluzowana Zuzanna Duch, na co dzień uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Sieradzu, która karate kyokushinkai trenuje od trzech lat. – To dzięki rodzicom, którzy chcieli bym zajęła się sportem. Cieszę się z tego, bo karate daje mi ruch, precyzję, no i zadowolenie z sukcesów. 12-latka mierzy wysoko, marzy jej się bowiem teraz złoty medal, ale już mistrzostw świata. W zawody tej rangi celują także kolejne medalistki Ida i Iga Wajgelt. Siostry z uśmiechem zapewniają, że – z racji trenujących karate rodziców – nie mogły nie trafić do tej dyscypliny. – To nasze całe życie. Już jak się tylko urodziłyśmy, byłyśmy na sali treningowej. Z karate jesteśmy więc związane od zawsze i na zawsze. To jest coś, co kochamy – podkreślają Ida, uczennica Gimnazjum nr 3 w Sieradzu oraz Iga - studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności. – Co nam daje karate? Jest satysfakcja, można zadbać o zdrowie i sylwetkę, no i powalczyć o medale. Sieradzkie zawodniczki prócz listu gratulacyjnego odebrały upominki od miasta. Natomiast prezydent na pamiątkę otrzymał flagę Sieradza, którą klub zabrał do Estonii oraz koszulkę kadrowicza Polski.

     

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna