SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2015-12-18
Podsumowanie roku 2015 w SKKK

Koniec roku jest okresem podsumowań w różnych dziedzinach życia. Nie inaczej było w Sieradzkim Klubie Karate Kyokushinkai. W środę 17 grudnia spotkali się w dojo SKKK, czyli sali SP nr 9 w Sieradzu, prawie wszyscy członkowie klubu, i ci starsi i ci młodsi. W uroczystości uczestniczyli goście honorowi: Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała, Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Antoni Owczarek, Dyrektor MOSiR Władysław Maciejewski i Mariusz Matusiak, wieloletni zawodnik a teraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej SKKK. Gościem specjalnym był shihan Andrzej Drewniak twórca karate kyokushin w Polsce. Zebranych powitał shihan Robert Wajgelt, który krótko przedstawił gości, wręczył im pamiątkowe statuetki i omówił osiągnięcia klubu. Nasi Goście przekazali gratulacje i życzenia świąteczne i noworoczne, doceniając wysiłek i osiągnięcia zawodników SKKK. Na te osiągnięcia składały się występy członków SKKK w wielu imprezach, z których przywieźli wiele medali. Shihan Wajgelt i goście wręczyli wyróżniającym się zawodnikom okolicznościowe dyplomy. Wśród wyróżnionych znaleźli się także instruktorzy klubu. Ważną częścią uroczystości było także wręczenie powołań do kadry Polski: dla Zuzanny Duch i Idy Wajgelt na Międzynarodowy Turniej "Eurazja" w Tokio w 2016 r. a także w kategorii masters dla shihan Roberta Wajgelta!
Środowy wieczór zakończył egzamin na stopnie kyu prowadzony przez shihan Andrzeja Drewniaka. W tym miejscu trzeba podkreślić, że oprócz dużej grupy młodszych wiekiem i stażem karateka, do poważnego sprawdzianu przystąpiła kilkuosobowa grupa seniorów SKKK: Tomasz i Łukasz Sowjakowie, Adam Kępiński, Paweł Owczarek, Maciej Wiertlewski, Robert Gąska i w końcu. Lecz nie na końcu Konrad Jakubowski. Żaden nie przyniósł wstydu!!! Wszystkie kata zaliczone i wspaniałe Walki, co podkreślał po egzaminie shihan Drewniak, stały się wizytówka sieradzkiego kyokushin. Tak Trzymać!!! Osu!

galeria

2015-12-11
Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin w Wołowie

W dniu 5.12.2015 odbył się Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin w Wołowie. Klub godnie reprezentowali Przemysław Maruszewski, Jan Jankowski, Duch Zuzanna, Ola Siuda, Alicja Walczak, Wiktoria Witczak, Gosia Ilczuk, Maja Kowalska i Wiktoria Zawiślak. Wszyscy dostali się do drugiej tury , ale na podium stanęło sześć przedstawicieli SKKK , a byli to : 1 miejsce kata chłopców - Przemysław Maruszewski , 2 miejsce kata dziewcząt - Zuzanna Duch , 2 miejsce kata dziewcząt - Ola Siuda , 3 miejsce kata chłopców Jan Jankowski , 3 miejsce kata dziewcząt - Alicja Walczak i 3 miejsce kata dziewcząt - Wiktoria Witczak . Opiekunem grupy był -Tomasz Sowjak , sędzią z naszego klubu była Sensei Iga Wajgelt. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tej imprezy, a zwłaszcza medalistom.

galeria

2015-11-02
VII Ogólnopolski Turniej w Jastrzębie Zdrój

W dniu 31.10.2015 odbył się VII Ogólnopolski Turniej w Jastrzębie Zdrój. W zawodach uczestniczyło aż 280 zawodników z Polski, Rosji i Czech. Sieradzki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 11 zawodników: Aleksandra Siuda, Maja Kowalska, Wiktoria Witczak, Wojciech Cwynar, Kamil Kulig, Klaudia Kapica, Weronika Łojewska, Kinga Tokarska, Przemysław Maruszewski, Zuzanna Duch, Zofia Michałowicz. Opiekunem grupy była sensei Iga Wajgelt, sędzią sensei Marek Urbański. Złotymi medalami w kategorii kumite, mogą pochwalić się Kamil Kulig i Klaudia Kapica. Czwarte miejsce w kata, zdobył Przemysław Maruszewski. Dla zwycięzców wielkie gratulacje. Pozostali zawodnicy dali z siebie wszystko i zdobyli cenne doświadczenie.

galeria

2015-10-12
18 Międzynarodowy Puchar Prezydenta Sieradz w Karate Kyokushin

W dniu 10 października 2015 r. odbył się 18 Międzynarodowy Puchar Prezydenta Sieradz w Karate Kyokushin. Otwarcia turnieju dokonali Prezydent Miasta Sieradz Paweł Osiewała i Wice Prezes PZK Andrzej Drewniak.
Organizatorem imprezy był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta.
Sieradzanie na szóstym miejscu.
To była kolejna niezwykle udana edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushinkai o Puchar Prezydenta Sieradza. Do grodu nad Wartą zjechała ponad trzystu zawodników reprezentujących 46 klubów karate z pięciu państw. Turniej uświetnili swoją obecnością zawodnicy z Polski, Czech, Estonii, Niemiec i Rosji. W tym gronie mieli się jeszcze znaleźć Austriacy, ale w ostatniej chwili nie dojechali.
Tegoroczna edycja turnieju to znowu ponad trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów. Zainteresowanie startem jest u nas bardzo duże, dlatego po raz pierwszy zdecydowaliśmy, że turniej zostanie rozegrany na trzech, a nie jak dotąd dwóch matach - mówi shihan Robert Wajgelt, prezes SKKK.
Imprezy nie udało by się jej zorganizować bez pomocy lokalnego samorządu (Urząd Miasta oraz MOSiR) oraz sponsorów firmy PEC, Promet, KM Okno Konieczny, Inet System, Przedsiębiorstwo Produkcyjne Grzegorz Wyrębski, Empir.
- Jestem po raz pierwszy na takich zawodach i trzeba przyznać, że całość robi wrażenie, Ogromny rozmach i sprawne przygotowanie zawodów budują pozytywny obraz klubu, ale i całego miasta. Będziemy z pewnością wspierali rozwój tego turnieju - mówił Mirosław Antoni Owczarek, przewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu. Zawodnicy SKKK zdobyli podczas sobotniego turnieju 7 medali (dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe) zajmując w klasyfikacji drużynowej wysokie szóste miejsce. Zwyciężyło Drawsko Pomorskie przed Inowrocławiem i Siechnicami.

komunikat      galeria

2015-09-29
Białe kimona w Sieradzu

Już po raz kolejny Sieradz będzie areną zmagań karateków z kraju i zagranicy. Okazją do tego jest Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushinkai o Puchar Prezydenta Sieradza. Uczestnicy zawodów zjadą do Sieradza z niemal całego kraju, ale będą to również reprezentanci kilku krajów, m.in. Niemiec, Rosji, Estonii, Austrii, Czech . - Z roku na rok to wydarzenie nabiera rozmachu. Interesują się nami już nawet karatecy z tak odległych krajów, jak chociażby Iran. Ze względów logistycznych nie jesteśmy w stanie zaprosić do Sieradza wszystkich chętnych, ale mamy dowód na to, że turniej jest postrzegany jako profesjonalna impreza. No i z pewnością jest to też ważny element promocji miasta - ocenia Shihan Robert Wajgelt, prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Wśród kilkuset zawodników z kraju i zagranicy na turnieju zaprezentują się również gospodarze spod barw SKKK. Dla wszystkich kibiców ważna informacja jest taka, że tym razem impreza odbędzie się w hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym im. St. Żeromskiego. Turniej pod patronatem Pawła Osiewały, prezydenta Sieradza będzie w sobotę 10.10. br; początek rywalizacji na matach o godz. 9. Oficjalne otwarcie zawodów o godz. 12. Jak przewidują organizatorzy całość powinna zakończyć się ok. godz. 16.poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna