SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2015-05-24
Zawodniczki karate u prezydenta Sieradza. Odbierały gratulacje za medale mistrzostw Europy.

Sieradzanki, które podbiły rozegrane w Estonii Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushinkai przywożąc z zawodów worek medali, odbierają zasłużone słowa uznania. W czwartek podczas spotkania w urzędzie otrzymały list gratulacyjny od prezydenta Sieradza Pawła Osiewały.
Sporty walki to ciężka praca i poświęcenie, zwłaszcza w tak młodym wieku. Dlatego cieszę się, że trud treningów przyniósł dziewczętom zwycięstwo. Cieszę się z wygranych i radości młodych sportowców. Jednocześnie dziękuję za wspaniałą promocję naszego miasta podczas mistrzostw Europy – czytamy w liście gratulacyjnym skierowanym do ekipy Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai przez prezydenta Pawła Osiewałę. Szczególne słowa uznania skierowane były do 12-letniej Zuzanny Duch. Młodziutka zawodniczka, dla której był to debiut w wielkich zawodach, przywiozła z Estonii złoty medal. Nie był to jedyny sukces sieradzkich sportsmenek w 29. edycji mistrzostwach rozegranych w mieście Kothla-Jarve. Łącznie zdobyły aż pięć medali. 14-letnia Ida Wajgelt wywalczyła dwa srebrne krążki, a brązowe dołożyły 13-letnia Kinga Tokarska oraz – już w kategorii seniorów – 22-letnia Iga Wajgelt. Na słowa uznania zasłużyła również Weronika Łojewska, która dosłownie otarła się o podium zajmując czwarte miejsce.
To sporty walki, gdzie nigdy nie da się przewidzieć zwycięzcy. Na mistrzostwa dziewczyny pojechały jednak nieprzypadkowo, solidnie na to zapracowały. I jak widać z zadania wywiązały się na szóstkę – chwali swoje podopieczne Robert Wajgelt, główny szkoleniowiec Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai i trener kadry narodowej Polski dla podkreślenia zaangażowania zawodniczek wyjawiając, że dla złotej medalistki każde wyjście na matę i zejście oznaczało łzy emocji.
Przed walką były to łzy strachu i niepewności, a po potyczce zadowolenia – precyzuje już całkowicie wyluzowana Zuzanna Duch, na co dzień uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Sieradzu, która karate kyokushinkai trenuje od trzech lat. – To dzięki rodzicom, którzy chcieli bym zajęła się sportem. Cieszę się z tego, bo karate daje mi ruch, precyzję, no i zadowolenie z sukcesów. 12-latka mierzy wysoko, marzy jej się bowiem teraz złoty medal, ale już mistrzostw świata. W zawody tej rangi celują także kolejne medalistki Ida i Iga Wajgelt. Siostry z uśmiechem zapewniają, że – z racji trenujących karate rodziców – nie mogły nie trafić do tej dyscypliny. – To nasze całe życie. Już jak się tylko urodziłyśmy, byłyśmy na sali treningowej. Z karate jesteśmy więc związane od zawsze i na zawsze. To jest coś, co kochamy – podkreślają Ida, uczennica Gimnazjum nr 3 w Sieradzu oraz Iga - studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności. – Co nam daje karate? Jest satysfakcja, można zadbać o zdrowie i sylwetkę, no i powalczyć o medale. Sieradzkie zawodniczki prócz listu gratulacyjnego odebrały upominki od miasta. Natomiast prezydent na pamiątkę otrzymał flagę Sieradza, którą klub zabrał do Estonii oraz koszulkę kadrowicza Polski.

     

2015-05-19
Zuzia Duch Mistrzynią Europy!

To był doskonały występ zawodniczek Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai na Mistrzostwach Europy. Powołane do Kadry Polski oraz reprezentacji Polski na zawody w Estonii sieradzanki przywiozły aż pięć medali! Co warte szczególnego podkreślenia debiutantka na ME 12-letnia Zuzanna Duch zdobyła złoty medal w semi-kontakcie! Zuzi serdecznie gratulujemy! Świeżo upieczona mistrzyni Europy trenuje w SKKK od trzech lat. Na ME w Estonii pojechała z nadziejami na medal, ale w najśmielszych snach nie spodziewała się, że swoją przygodę z zawodami tej rangi rozpocznie od złotego medalu.
- Bardzo się denerwowałam przed pierwszą walką. W finale trafiłam na Rosjankę. To był trudny pojedynek, ale udało mi się wykonać mawashi-geri, sędziowie przyznali mi punkt i wygrałam – cieszyła się wyraźnie wzruszona sukcesem Zuzia.
Pozostałe zawodniczki SKKK, które zaproszono do startu w ME w Estonii też mogą mówić o sporych sukcesach. 14-letnia Ida Wajgelt miała ogromny apetyt na choć jeden złoty medal, gdyż wcześniej na zawodach tej rangi zdobyła dwa srebrne medale. Ostatecznie ten sukces powtórzyła zdobywając dwa srebra (w kata i kumite).
- Bardzo chciałam zdobyć złoto. Było naprawdę blisko tego sukcesu. Jest ostatecznie srebro, ale i tak jestem bardzo zadowolona z mojego występu. A o złoto jeśli będę miała taką możliwość powalczę w przyszłym roku – powiedziała tuż po swoim występie Ida Wajgelt.
Jej starsza siostra Iga walcząca w seniorkach oraz Kinga Tokarska (kat. 12-13lat, -45 kg) uplasowały się na trzecich miejscach. Piąta z zawodniczek SKKK Weronika Łojewska uplasowała się w swojej kategorii (14-15 lat, +50kg) na szóstym miejscu. W przypadku Weroniki do medalu było jednak blisko; zawodniczka po remisowym pojedynku przegrała przez wskazanie sędziów.
- Patrząc po wyniku sportowym naszych zawodniczek mogę być tylko zadowolony. Pięć medali, które jadą z Estonii do Sieradza to najlepszy dowód na to, że nasza codzienna praca z młodzieżą w klubie przynosi doskonałe efekty. Wszystkie nasze zawodniczki stanęły na wysokości zadania - powiedział po ceremonii zakończenia ME sensei Robert Wajgelt, Prezes SKKK.
Sieradzki akcent był na tych mistrzostwach również jeżeli chodzi o składy sędziowskie. Jednym z sędziów był sensei Marek Urbański, który niedawno ukończył międzynarodowy kurs sędziowski.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że wyjazd na ME w Estonii w przypadku grupy reprezentującej SKKK był możliwy dzięki przychylności Pawła Osiewały, prezydenta Sieradza oraz Urzędu Miasta. Dzięki temu Sieradz był jedynym miastem, którego flaga zawisła w hali będącej areną zmagań karateka z niemal całej Europy.
Oczywiście wyjazd piątki zawodniczek z Sieradza był również możliwy dzięki rodzicom dziewcząt, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowania do wyjazdu ich pociech na zawody w Estonii.
Partnerem medialnym reprezentacji Polski i SKKK na ME w Estonii była rozgłośnia regionalna Nasze Radio 104,7 FM oraz regionalnym portal informacyjny nasze.fm.
Przyszłoroczne ME w karate kyokushin są planowane w Turcji. Areną zmagań będzie stolica tego kraju Istambuł.

galeria

2015-05-04
ZGRUPOWANIE KN W COS ZAKOPANE 2015

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2015 w nowo otwartym po remoncie Centralnym Ośrodku Sportu OPO w Zakopanym odbyło się Zgrupowanie KN. W zgrupowaniu brało udział 32 uczestników w tym wielu medalistów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. Program ukierunkowany na przygotowanie Reprezentacji Polski do Mistrzostw Europy w Estonii został wykonany w całości. Trenerami byli shihan Andrzej Drewniak, sensei Maciej Sokołowski i sensei Robert Wajgelt. W ramach Sayonara uczestnicy przebywali w Zakopiańskim Parku Wodnym gdzie robili podwodne zdjęcia. Reprezentanci Polski otrzymali powołania do udziału w ME a jedna zawodniczka dodatkowo tort urodzinowy. Koszty zgrupowania pokrył Polski Związek Karate. Z Sieradzkiego Klub Karate Kyokushinkai zakwalifikowały się na obóz kadry medalistki Mistrzostw Europy Iga i Ida Wajgelt. Gratulacje.

   


2015-04-28
POWOŁANIA WRĘCZONE

W dniu 27 kwietnia 2015 r. sensei Robert Wajgelt i senei Marek Urbański, wręczyli powołania na 29 Mistrzostwa Europy organizowane w Estonii w dniach 16-17 maja 2015 r. Sieradzkim zawodniczkom. W tym gronie znalazły się: Iga Wajgelt, Ida Wajgelt, Weronika Łojewska, Kinga Tokarska oraz Zuzanna Duch. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

galeria

2015-04-26
MASUTATSU OYAMA - 21. ROCZNICA ŚMIERCI

Dwadzieścia jeden lat temu, 26 kwietnia 1994 roku, odszedł na zawsze wielki Masutatsu Oyama.

Świat poznał Go jako wybitnego Karateka oraz Organizatora, ale jednocześnie jako Myśliciela i Filozofa.

Dzięki wyjątkowej intelektualnej aurze potrafił zgromadzić wokół siebie wiele wybitnych postaci światowej polityki, rodzin królewskich i biznesu, które, w latach 1960-1980, tworzyły Komitet Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin (IKO).
Realizując w życiu swoje filozoficzne zasady zaskarbił sobie tytuł "Ostatniego Samuraja" .
W latach 1970-1990 IKO była największą stylową organizacją na świecie, mającą swoje oddziały w 120 krajach. Ostatnią wielką międzynarodową podróż Sosai Mas. Oyama odbył do Polski w listopadzie 1993 roku. Nie krył swojego zadowolenia z udziału w Międzynarodowym Turnieju "Oyama Cup" w katowickim "Spodku", gdzie niemal 10-tysięczna publiczność powitała Go owacją na stojąco.

Sosai Mas. Oyama zmienił życie milionów ludzi na świecie.

Jego oryginalna filozofia Kyoku-Shin, czyli dążenie do Najwyższej Prawdy, zawładnęła sercami szczególnie młodych ludzi, którzy za najwyższą prawdę uważali dążenie do doskonałości we własnym życiu. Ideały Mas. Oyama znalazły odbicie w codziennym życiu tych osób, w dążeniu do perfekcji w każdym aspekcie treningu, nauki, pracy oraz oddania dla rodziców i kraju. Dzięki Jego filozofii ich życie stało się barwniejsze – wzrosła odwaga potrzebna do realizacji najambitniejszych marzeń. Wymóg systematycznej pracy, perfekcji w działaniu, samokontroli i czystość etyczno-moralnej, a nade wszystko pokory, zmieniły na lepsze psychikę i życie milionów adeptów Kyokushin. Szczególnie mocno akcentowały to osoby, które rozpoczęły „od zera” życie na emigracji, w krajach, gdzie na początku posiadali jedynie siłę woli wynikającą z praktykowania Kyokushin.
Do dzisiaj żyje na świecie grupa osobistych uczniów Sosai Mas. Oyamy. Przekazują oni swoje doświadczenie oraz filozofię Kyokushin kolejnym pokoleniom.
Jako jeden z tych uczniów proszę o dedykowanie najbliższego treningu pamięci Mistrza Masutatsu Oyamy.

Osu.

Shihan Andrzej Drewniak

Ostatni Samuraj

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna