SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2013-07-23
40-TY JUBILEUSZOWY WSCHODNIOEUROPEJSKI OBÓZ KYOKUSHIN KARATE KRAKÓW 2013.

Po raz 40-ty w Krakowie spotkało się ponad 200 karateka z połowy Europy. Obozy od samego początku są organizowane przez Shihan Andrzeja Drewniaka. Wszyscy uczestnicy, w tym grupa z Sieradza w składzie: sensei Robert Wajgelt, sempai Iga Wajgelt, która zaliczyła pozytywnie egzamin na 1-sze kyu, Magdalena Mizerska oraz Agata Lewandowicz, mieli okazję uczestniczyć w perfekcyjnie poprowadzonych przez Shihan Antonio Pinero i Javier Lezkano treningach. Pokazy, demonstracje i komentarz słowny był wspaniałą lekcją nowoczesnego, ale osadzonego korzeniami w tradycji, karate Kyokushin. Każdy trening kończył się gromkimi brawami dla mistrzów. Podczas obozu odbyły się dwa zebrania kierowników polskich i zagranicznych ośrodków z Zarządem Europejskiej Organizacji Kyokushin. Podczas uroczystej kolacji z uczestnikami obozu Shihan Pinero podkreślił wspaniałą atmosferę na obozie i fakt, iż widzi tu prawdziwych karateka, a prawdziwi karateka wg Shihan to nie tylko osoby, które podnoszą wysoko nogę, ale są przede wszystkim dobrymi ludźmi, którzy tworzą jedną wielką rodzinę karate na świecie. Po ostatnich walkach wszyscy podziękowali prowadzącym za naukę i obiecali powrócić ponownie do Krakowa za rok na 41-szy obóz.

galeria

2013-07-22
Gość z Czelabińska w naszym klubie.

Sensei Robert Wajgelt z racji swoich obowiązków trenera kadry Polski, miał możliwość poznać wielu karateka z Rosji. Jednym z nich jest Rusłan Khismatullin. Sympatyczny karateka szefuje obwodowej organizacji Kyokushin w Czelabińsku pod Uralem, gdzie niedawno organizował Mistrzostwa Rosji. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak, u którego Rusłan zamierzał przystąpić do egzaminu na 3 dan. Między innymi dlatego, żeby zrealizować swój plan, Rusłan na kilka dni przed egzaminem przyjechał do Sieradza szlifować swoje umiejętności, zwłaszcza w kata, pod okiem sensei Wajgelta. Pobyt w Sieradzu zwieńczyła wizyta Rusłana, sensei Wajgelta wraz z sensei Beata Wajglet i Markiem Urbańskim w rozgłośni Naszego Radia. Gośćmi byli także zawodnicy z Kaliningradu, trenujący w Sieradzu od początku wakacji. Wszyscy opowiadali o swojej przygodzie z Kyokushin i zachęcali słuchaczy do uprawiania tej szlachetnej sztuki walki, która łączy ludzi na całym świecie. Jeśli chodzi o samego Rusłana, to trud mu się opłacił, bowiem na 40-tym, jubileuszowym letnim obozie w Krakowie, bez większym problemów zdał egzamin przed Shihan Pinero, Lezkano i Drewniakiem. Szczęśliwy wrócił do Czelabińska, obiecując wrócić do Polski, Krakowa, ale zwłaszcza do gościnnego Sieradza, wraz ze swoimi uczniami. Jak podkreśla Rusłan, rosyjski Kyokushin ma swoje korzenie w Polsce, wszyscy wybitni karateka w Rosji są uczniami Shihan Drewniaka, i tu można podwyższyć swoje umiejętności u prawdziwych mistrzów.



2013-07-18
Międzynarodowy Sieraków!

Początek wakacji nasi karatecy, wspólnie z grupą zawodników z Rosji i instruktorami SKKK, spędzili nad przepięknym jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie, na Letnim Zgrupowaniu Rekreacyjno-Sportowym "Sieraków 2013".
Szkolenie sportowe, zajęcia rekreacji ruchowej, wycieczki, odpoczynek i piękna pogoda - to właśnie tegoroczne Zgrupowanie.
Plan szkoleniowy "Sieraków 2013" został w całości zrealizowany - przy dużym zaangażowaniu kadry wszyscy uczestnicy mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności. Każdy dzień rozpoczynał się dla wszystkich rozruchem, tylko dla niektórych przewidziany był dłuższy dystans. W godzinach dopołudniowych odbywał się trening techniczny na sprzęcie, kombinacje do walk i walki na hali sportowej, po południu zaś trening kata i stretching. Wieczorem na pływalni chętni uczyli się pływać, a pozostali pływali wyznaczone długości basenu. Uczestnicy doskonalili swoją technikę, kata i kumite przez 4 godz. dziennie, przez godzinę biegali i przez 45 minut pływali. W wolnym czasie nasi karatecy grali w piłkę nożną, koszykówkę, tenis ziemny i stołowy, jeździli na rolkach lub spali.
Słoneczna pogoda sprzyjała codziennym wyprawom nad jezioro. Pod opieką ratowników i wychowawców było plażowanie, kąpiele w jeziorze, liczne gry i zabawy, które scementowały grupę dzieci i młodzieży ze wszystkich filii naszego klubu i Rosji!
Liczne spacery i wycieczki wiodły nie tylko nad jezioro, czy do rezerwatu Buków, lecz miały na celu poznanie okolicy pod względem geograficznym i historycznym. Zadbali o to już wcześniej organizatorzy wyjazdu, przygotowując bogaty program wycieczek i szkoleń. Karatecy zwiedzili m.in. Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie, poznając nie tylko historię rezydencji rodowej Opalińskich, ale i przechowywane w muzeum eksponaty. Mieli także możliwość zwiedzić czasową wystawę polskich komiksów. Uczestnicy zgrupowania pojechali także do oddalonego o 30 km Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach k. Międzychodu. W założonym w dawnych, wyremontowanych budynkach folwarcznych ośrodku, karatecy mogli zobaczyć warsztaty pokazowe ginących zawodów: kowalski, bednarski, szewski, garncarski, wikliniarski, stanowisko pszczelarskie, narzędzia do prania i maglowania, "skład kolonialny", wnętrze kuchni z XIX wieku, wystawę przypominającą dawną szkołę i klasę lekcyjną z oryginalnym wyposażeniem z lat 50, 60, 70 XX wieku, wnętrze poczty i odtworzony dawny sklep rzeźnicki z narzędziami. Nasza grupa wysłuchała ciekawej prelekcji o przyrodzie i obejrzała wystawę przygotowaną przez Koło Łowieckie nr 9 "Diana" w Poznaniu, poświęconą myślistwu i leśnictwu oraz walorom przyrodniczym doliny Kamionki. Dodatkową atrakcję stanowiły zajęcia warsztatowe. Każdy z uczestników próbował swoich sił na kole garncarskim, własnoręcznie wykonując naczynie gliniane, które zabierał na pamiątkę.
Niezapomnianym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych, było "pasowanie na samuraja", biesiada przy grillu, czy wyprawa kajakami i rowerkami wodnymi po jeziorze Jaroszewskim. Instruktorzy i wychowawcy SKKK: sensei Robert Wajgelt, sensei Beata Wajgelt i sempai Iga Wajgelt, serdecznie dziękują dzieciom i młodzieży uczestniczącej w Letnim Zgrupowaniu Rekreacyjno-Sportowym "Sieraków 2013" za doskonałą atmosferę i dobrą zabawę podczas pobytu, a Rodzicom i Opiekunom naszych wychowanków za doskonałą współpracę! Zapraszamy za rok nad Bałtyk! Osu!

galeria

2013-07-06
Wakacje na sportowo.

Jak co roku, początek wakacji to wyjazd SKKK na Letnie Zgrupowanie Rekreacyjno- Sportowe. Tym razem zawitaliśmy do znanego zawodnikom SKKK Sierakowa by móc trenować na obiektach TKKF.
Program Zgrupowania zawiera szkolenie sportowe: kihon, kata, kumite, rekreację ruchową: zajęcia na pływalni i jeziorze (kajaki, rowery wodne) dyskotekę, biesiadę przy grillu i pasowanie na samuraja. W trakcie pobytu odwiedzimy Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie, Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej Mniszki oraz Stadninę Ogierów w Sierakowie.
Moc wrażeń przed nami! Osu

galeria

2013-07-04
Trening kończący sezon sportowy 2012/2013

W dniu 28.06.2013 na obiektach MOSiR w Sieradzu odbył się trening kończący sezon sportowy 2012/2013. W treningu wzięli udział zawodnicy, instruktorzy, członkowie SKKK oraz zawodnicy z Rosji. Ponad 50 osób przez 1,5 godziny, pod kierunkiem sensei Roberta Wajgelta, doskonaliło swoje umiejętności, na koniec treningu sensei Robert Wajgelt i Marek Urbański podziękowali wszystkim za wytrwałość w dążeniu do zgłębienia sztuki Kyokushin karate i uczestnictwo w treningu.

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] nastepna