SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2011-08-10
Letnia Akademia Karate.

Od wielu lat stało się to już tradycją, że pod koniec wakacji Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai organizuje Letnią Akademię Karate. Impreza, która będzie miała miejsce w Sieradzu, Kaliszu i Wieruszowie jest planowana z myślą o szerokiej rzeszy miłośników i osób zainteresowanych dalekowschodnimi sztukami walki, zarówno czynnie uprawiających te sporty, jak i tych, którzy nigdy do tej pory nie założyli kimona. Zresztą kimono jest tu niepotrzebne, bowiem wystarczy zwykły strój sportowy, aby wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez wszystkich instruktorów SKKK, podczas których oprócz zajęć czysto sportowych, jest przewidzianych także wiele gier, zabaw, w których mogą brać udział dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie, okraszonych porcją wiedzy teoretycznej i informacji o kulturze oraz historii Japonii i Dalekiego Wschodu. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Serdecznie zapraszamy. Plan zajęć:

SIERADZ
Treningi zaplanowano w dniach: 17, 22, 24, 29, 31 sierpnia 2011 w godz. 18.00-19.15 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9. Zajęcia organizuje SKKK przy współpracy z sieradzkim MOSiR-em.
KALISZ
Treningi zaplanowano w dniach: 18, 23, 25, 30 sierpnia 2011 w godz. 18.00-19.00. Hala IV LO ul. Widok 96a w Kaliszu, wejście od strony boiska. Zajęcia organizujemy przy współpracy Pani Dyrektor IV LO.
WIERUSZÓW
Treningi zaplanowano w dniach: 22, 29, sierpnia 2011 w godz. 18.00-19.00. Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie ul. Rynek 8/9. Zajęcia organizujemy przy współpracy Pani Dyrektor Domu Kultury w Wieruszowie.2011-07-29
Nasi ze stopniami w górę !

Za nami XXVIII Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin, który poprowadzili shihan Antonio Pinero (7 Dan) i shihan Javier Lezkano - Mistrz Świata w kata oraz Mistrz Europy w kumite. Zgrupowanie w Krakowie zakończyło się sporym sukcesem dwóch reprezentantów Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Na egzaminie o drugi dan powalczył Marek Urbański, wiceprezes SKKK, a o pierwszy Piotr Pawelec. Obaj panowie wylali z siebie sporo potu zanim mogli poczuć, że ze sprawdzianu własnych umiejetności wyszli z sukcesem. - To ogromne przeżycie móc poczuć, że ciężka praca nie poszła na marne, no i jest upragniony pierwszy dan, czyli już poziom mistrzowski - powiedział tuż po powrocie z Krakowa Piotr Pawelec. Egzamin na 2kyu zdali ponadto Szymek Kołodziejczyk i Iga Wajgelt. Na obóz do Krakowa pojechali pod przewodnictwem senseia Roberta Wajgelta: sensei Marek Urbański, Piotr Pawelec, Iga Wajgelt, Szymon Kołodziejczyk, Mikołaj Rogowski, Magdalena Mizerska, Tomasz Sowiak, Patryk Szubert,Filip Kukotko i Paweł Owczarek.

galeria

2011-07-16
Światowy zlot karateków w Holandii.

Początek lipca zaowocował bardzo ważnym wydarzeniem w świecie karate kyokushin. W dniach od 6 do 10 lipca w Holandii zorganizowano międzynarodowy obóz dla przedstawicieli organizacji krajowych z niemal całego świata. Organizatorem spotkania był Shihan Look Hollander 8 dan, szef Światowej Organizacji Karate Kyokushin. Jak co roku w Holandii pojawili się także przedstawiciele polskich struktur Organizacji, a byli to: Shihan Andrzej Drewniak, prezes Polskiej Organizacji Karate, Sensei Robert Wajgelt, członek Zarządu POK i Sensei Sławomir Rudawski, kierownik ośrodka szkoleniowego w Olkuszu. Światowy zjazd miał konkretne cele; po pierwsze dyskutowano o możliwościach poprawy współpracy pomiędzy Organizacjami poszczególnych krajów tak, ażeby na arenie międzynarodowej działać jeszcze bardziej skutecznie. Po drugie uczestnicy obozu dyskutowali o sprawach czysto sportowych, dotyczących m.in. standartów szkoleniowych, ujednolicenia kata, a także o sprawach technicznych kombinacji do walk. Tradycyjnie już spotkanie w Holandii było też okazją do walk na macie. Polacy - co ważne - wychodzili z nich zwycięsko. Kolejny międzynarodowy zjazd już za rok; jak podkreślali uczestnicy tegorocznego - z pewnością w równie miłej atmosferze.

galeria

2011-07-07
Letnie zgrupowanie w obiektywie.

Międzynarodowe Letnie Zgrupowanie organizowane przez Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai już za nami. Tym razem "białe kimona" było widać w Świnoujściu. Nad Bałtyk na lipcowe zgrupowanie pojechali sieradzanie, ale też uczestnicy z Czeskiej Republiki oraz Siechnickiego Klubu Karate Kyokushin. Mimo, ze to wakacje, kadra trenerska w składzie: sensei Robert Wajgelt 4dan, sensei Peter Drosc 2dan, sensei Ryszard Szuber 2dan oraz instruktor Piotr Pawelec i Krzysztof Kotarski potrafiła dać niezły "wycisk". Zawodnicy rozpoczynali dzień już o godz. 6.00 ranno biegiem na dystansie 10km. Nacisk na zajęciach instruktorzy kładli głównie na doskonalenie kata i elementów walki. Nie samym karate człowiek jednak żyje. Dlatego mimo. iz na trening trzeba było wyść trzy razy dziennie - znalazł się też czas na zwiedzanie pięknej nadmorskiej okolicy. Udało się zobaczyć wiatrak morski czy też wieżę widokową. Jednak jedną z największych atrakcji był dwugodzinny rejs statkiem i promem połączony ze zwiedzaniem kabiny kapitana. Na zakończenie zgrupowania odbył się jeszcze trening nocny z widokiem wschodzącego nad Bałtykiem słońca. Wszyscy wrócili do domu uśmiechnięci i zadowoleni. A my zapraszamy do Świnoujścia już za rok !.

galeria

2011-06-19
Czas na wakacyjną przerwę.

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jutro oficjalne wręczenie świadectw i... wakacje! Uczniowie będą mieli teraz dwa miesiące wolnego, studenci tradycyjnie odpoczną miesiąc dłużej. Letnia laba nie oznacza jednak, że i my zamkniemy klub na cztery spusty. Jak co roku będzie letnie zgrupowanie karateków na obozie, którego główne cele to trening, ale też rekreacja, odpoczynek i poznawanie nowych zakątków kraju. Tym razem wybieramy się do urokliwego Świnoujścia, byliśmy tam zresztą w tym roku na zawodach, z których nie wróciliśmy bez sukcesów - mówi Robert Wajgelt, prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinaki. Zgrupowanie zaplanowano pomiędzy 24 czerwca a 4 lipca. Już pod koniec wakacji będzie też tradycyjna Letnia Akademia Karate. To już w Sieradzu. Na koniec wszystkim karatekom życzymy udanych wakacji i urlopowych wojaży! Osu!poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna