SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2011-06-13
Podsumowanie pierwszego półrocza działalności Klubu.

Tym razem było i uroczyście i na sportowo. Sieradzkim Klub Karate Kyokushinkai już po oficjalnym zebraniu podsumowującym pierwsze półrocze działalności Klubu. Spotkanie otworzyli prowadzili przedstawiciele zarządu: Marek Urbański, Beata Wajgelt i Robert Wajgelt. Omawiano sprawy związane z bieżącymi sprawami SKKK, ale krótko podsumowano też sportowy dorobek członków Klubu. W sali sportowej SP 9, gdzie zebrali się karatecy był też egzamin na wyższe kyu. Przystąpiło do niego kilkadziesiąt osób i wszyscy zdali ! Dodatkowo nie zabrakło też kilkudziesięciominutowych walk. Na koniec była zaś... mineralna dla wszystkich w kawiarence od prezesa Wajgelta.

galeria

2011-06-09
Srebro i dwa brązy ze Świnoujścia

Kolejne cenne krążki na koncie zawodników Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. W pierwszy weekend czerwca w Świnoujściu odbył się VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia. Organizatorem imprezy była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z Polski, Rosji, Niemiec i Ukrainy. Sieradzkie karate kyokushin reprezentowali Iga Królewicz, Mikołaj Rogowski i Michał Ochocki wraz z sensei Markiem Urbańskim. W sobotę na tatami wystąpił jedynie Michał Ochocki w kata młodzików. - Był bardzo skoncentrowany a stres startowy dodał mu na tyle skrzydeł, że bardzo dobrze wykonane ćwiczenia dały mu brązowy medal - powiedział po powrocie z zawodów sensei Marek Urbański, opiekun sieradzkiej ekipy. Drugiego dnia zawodów Michał "otarł się" o złoto w walce finałowej, ostatecznie zdobywając srebrny medal. W niedzielę na tatami zaprezentował się Mikołaj Rogowski. Była to piękna, wyrównana walka, prowadzona w bardzo szybkim tempie, pełna finezji technicznej, wymaganej w semikontakcie. Niestety po dogrywce sędziowie przyznali zwycięstwo rywalowi, który został zresztą potem uznany najlepszym karateka turnieju. O dużym sukcesie może też mówić Iga Królewicz, która w połączonej grupie z zawodniczkami +55 kg, uplasowała się na trzeciej pozycji.
Zdecydowanie mniej nerwowy pierwszy weekend czerwca miała inna grupa zawodników SKKK. Sieradzan zaproszono na pokazowy występ w Wieruszowie, gdzie właśnie trwały obchody tegorocznych Dni tego miasta. Klubowa elita pod przewodnictwem sensei Roberta Wajgelta jak zwykle dała z siebie wszystko pokazując podstawowe techniki karate, elementy samoobrony czy też prezentując pokazowe walki. Jak zwykle na takich pokazach duży aplauz publiczności wzbudził też pokaz tamashiwari, czyli sztuki łamania twardych przedmiotów.2011-05-25
Owocna wizyta w Kaliningradzie.

Wydarzenia w naszym klubie pędzą jedno za drugim w ekspresowym tempie. Ledwo skończyły się mistrzostwa Polski w Mielnie, już sensei Robert Wajgelt wraz z Shihan Andrzejem Drewniakiem udali się do Kaliningradu na zaproszenie Rosyjskiej Federacji Kyokushin i klubów zrzeszonych w Kaliningradzkiej Lidze Karate Kyokushinkai. Obaj polscy szkoleniowcy poprowadzili kilkudniowy obóz zakończony dwoma egzaminami. W trakcie zajęć położono nacisk na kihon i kombinacje, których nauczał Shihan Drewniak oraz kata, których tajniki przekazywał sensej Wajgelt. W wyniku ich wspólnego wysiłku promowano wiele osób na wyższe stopnie, w tym dwie na czarne pasy.
Oprócz ćwiczeń w dojo, których zwiedzono kilka, gościnni gospodarze przygotowali bogaty program towarzyszący. Goście z Polski zwiedzili historyczny Kaliningrad, jego muzea i zabytki, trafili także do Bałtijska, gdzie odbyli rejs po morzu. Niemałą część czasu zajęły też spotkania nie tylko z przedstawicielami sportu, ale także świata polityki i biznesu. W trakcie bardzo intensywnych rozmów ustalono kierunki dalszej współpracy i rozwoju miejscowego ruchu Kyokushin w tym także w Petersburgu. Planowana jest stała wymiana doświadczeń, wspólne treningi i szkolenia oraz udział w zawodach, które są planowane w Kaliningradzie. Możliwe jest także nawiązanie kontaktów z przedstawicielami Muay Thai i kickboxingu, na co tym razem nie starczyło czasu. W dalszej perspektywie być może dojdzie do organizacji Mistrzostw Europy w Kaliningradzie, co prawdopodobnie zbiegnie się ze zniesieniem obowiązku wizowego dla Obwodu Kaliningradzkiego.
Sieradzki klub już teraz dostał zaproszenie na przyszły rok, a sensei Wajgelt zrewanżował się zaproszeniem na jubileuszowy turniej w Sieradzu, organizowany jesienią, licząc na liczny udział reprezentacji z Rosji. Miejmy nadzieję, że te szerokie plany zostaną zrealizowane. Osu!2011-05-23
Witamy Natalkę!


Gratulujemy szczęśliwym rodzicom, Szymonowi i Aldonie Kołodziejczyk.Zarząd SKKK
2011-05-20
Mistrzostwa Polski za nami.

Jak pisaliśmy ostatnio, na mistrzostwa Polski pojechała również reprezentacja naszego klubu. Nad samym morzem w Mielnie stawiło się bez mała stu zawodników z 41 klubów. W tym doborowym gronie Sieradzanie zaprezentowali się całkiem dobrze, gdyż Krzysztof Kotarski i Mikołaj Rogowski weszli do 1/8 finału, a senior ekipy, Marcin Sieczka sięgnął po brązowy medal! Zaowocowało tu doświadczenie i ciężka praca na treningach zarówno samych zawodników, jak i trenera senseia Roberta Wajgelta. Po walkach można było się wspaniale zrelaksować na pustych jeszcze o tej porze roku plażach nad Bałtykiem, a także spotkać z przyjaciółmi z całej Polski na sayonarze, tj. uroczystym spotkaniu, które zorganizowali gościnni gospodarze. Żegnając się z Mielnem wszyscy umawiali się już za rok na następne mistrzostwa.

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna