SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2008-09-25
XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA

Po raz kolejny w Sieradzu odbędzie się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. Zapowiadają się bardzo ciekawe zawody, zgłosiło się wiele ekip z całej Polski oraz ekipa z Czech. Zawody rozegrane będą w konkurencjach kata, gdzie zaprezentują się dzieci w wieku 6-17 lat; a w konkurencji kumite-lekki kontakt młodzicy i juniorzy młodsi w wieku 14-17 lat. Trzecią konkurencja będzie kumite, w którym wystartują juniorzy w wieku 18-21 lat. Atrakcją zawodów będzie walka pokazowa Mistrzów Polski. Zapraszamy w sobotę 27 września o godz. 10.30 do Hali Sportowej II LO, wejście od strony ul. Broniewskiego. Wstęp wolny ! !2008-09-08
Przyjemne z pożytecznym, czyli letnie zgrupowanie 2008

Choć to wakacje pod kątem sportowym w SKKK nie zwalniano tempa. Na całe dwa tygodnie spora grupka naszych zawodników i trenerów wybrała się na dwutygodniowe zgrupowanie w Sierakowie. Przyjazna atmosfera, przepiękne jezioro Jaroszewskie i typowo letnia pogoda sprzyjała temu, by połączyć przyjemne z pożytecznym i wakacyjny wypoczynek poprzeplatać intensywnymi, ale i ciekawymi treningami. Uczestnicy zgrupowania mieli cztery treningi dziennie. Częstokroć już o 6:00 rano trzeba było ruszyć do biegu na 15 km. Po śniadanku trening dla dzieci kata, pozostali pracowali zaś nad elementami walki oraz rywalizowali w sparingach. Popołudniu kolejny trening dla dzieci poświęcony szczegółom i zawiłościom kata. Starsi zawodnicy trenowali z kolei przed dwie godziny z workami i tarczami. Czwarty trening dnia odbywał się już na basenie. Starsi musieli przepłynąć 50 długości basenu, czyli dobrze ponad kilometr. Chwile wytchnienia łapano m.in. podczas wycieczki do huty szkła. Można też było zwiedzać okolicę czy też wybrać się na wycieczkę kajakiem. Wspólne wieczory poświęcano oglądaniu materiałów szkoleniowych, ale też zabawie na dyskotekach czy karaoke. To co na to zgrupowanie zaplanowano - udało się zrealizować w stu procentach. Wielka w tym zasługa szkoleniowców: Sensei Beaty i Sensei Roberta. Dokładając do tego wspaniałą atmosferę jaka panowała tak podczas jak i po treningach – podobne wyprawy za sprawą SKKK można uznać za niemal pewne.

galeria

2008-08-31
Letnia Akademia Karate Kyokushinkai

Przez ostatnie dwa tygodnie wakacji dzieci, młodzież i dorośli mogli spędzić na zajęciach Letniej Akademii Karate, którą, jak co roku urządził OSiR wspólnie z Kaliską Sekcją Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai w pięknej sali Arena Winiary. Chętni mogli się zapoznać z podstawami karate i samoobrony oraz z używanym przy okazji słownictwem japońskim, posłuchać nieco o Japonii i Japończykach, nabrać siły i kondycji, a wszystko w formie zabawy, także przy muzyce. Zajęcia prowadzili instruktorzy SKKK – mistrzowie z czarnymi pasami - medaliści licznych zawodów krajowych i zagranicznych. Przez salę szkoły przy ul. H. Sawickiej przewinęło się wiele dzieci, z których, jeżeli trafią potem na treningi – także mogą wyrosnąć nowi mistrzowie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy akademii otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy, zaświadczające o poczynieniu pierwszego kroku na długiej drodze karate-do.

       

2008-08-31
Letnia Akademia Karate Kyokushinkai

Przez ostatnie dwa tygodnie wakacji dzieci, młodzież i dorośli mogli spędzić na zajęciach Letniej Akademii Karate, którą, jak co roku urządził MOSiR wspólnie z Sieradzkim Klubem Karate Kyokushinkai. Chętni mogli się zapoznać z podstawami karate i samoobrony oraz z używanym przy okazji słownictwem japońskim, posłuchać nieco o Japonii i Japończykach, nabrać siły i kondycji, a wszystko w formie zabawy. Zajęcia prowadzili instruktorzy SKKK – mistrzowie z czarnymi pasami - medaliści licznych zawodów krajowych i zagranicznych. Przez salę szkoły przy ul. Łokietka przewinęło się wiele dzieci, z których, jeżeli trafią potem na treningi – także mogą wyrosnąć nowi mistrzowie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy akademii otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy, zaświadczające o poczynieniu pierwszego kroku na długiej drodze karate-do.

       

2008-08-12
Letnia Akademia Karate

Jak co roku Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai zaprasza na specjalne wakacyjne zajęcia. tytułowa akademia karate to oferta, która jest kierowana do niemal wszystkich chętnych.W drugiej połowie sierpnia zajęcia w ramach akademii będą się odbywały w Sieradzu i w Kaliszu. – Korzystając z faktu, że są wakacje chcemy wszystkim chętnym pokazać świat sztuk walki wschodu, a przy okazji wypełnić czas wolny od szkoły czy pracy. Stąd takie zupełnie swobodne zajęcia na których można połączyć przyjemne z pożytecznym – mówi Sensei Robert Wajgelt, wice prezes SKKK. Akademia karate ma już wypróbowaną formułę. Podstawa to zajęcia ogólnorozwojowe, które pozwalają np. poznać najprostsze techniki karate. Jest jednak i coś innego. Uczestnicy zajęć mogą bowiem liczyć na pogadanki o historii karate Kyokushin, nauczyć się słówek japońskich czy wreszcie posłuchać o przygodzie sieradzkich mistrzów z karate. Od kilku lat akademia SKKK oferuje też specjalne zajęcia dla pań. To tae boo, czyli ćwiczenia przy muzyce dające szansę lepiej zadbać o ogólną kondycję fizyczną, a i zrzucić zbędne kilogramy. – Naprawdę zachęcam wszystkie panie i to bez względu na wiek do udziału w zajęciach, bowiem na pewno znajdzie się też coś z podstaw samoobrony – mówi Sensei Beata, jedyna kobieta w klubie z mistrzowskim czarnym pasem. Letnia Akademia Karate ruszy w Sieradzu 18. sierpnia o godzinie 17:00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Łokietka. Kolejne zajęcia zaplanowano w dniach: 20.08., 25.08. i 27.08. br. Współorganizatorem imprezy w Sieradzu jest MOSiR. W Kaliszu zajęcia rozpoczną się 19-go sierpnia o 16:00 w hali Winiary Arena /sala fitness/. Kolejne treningi w dniach: 21.08., 26.08. i 28. 08. br. Tu współorganizatorem akademii jest OSRiR w Kaliszu. SKKK wspólnie z Współorganizatorami serdecznie zapraszają ! Wstęp na zajęcia /w stroju sportowym/ wolny !poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna