SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2008-03-11
XXVII Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego.

W Ząbkowicach Śląskich w sobotę 8 marca, a więc w Międzynarodowy Dzień Kobiet, których nie brakuje wśród ćwiczących karate Kyokushin i którym przy tej okazji składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, odbyły się rekordowe zawody. Rekordowe z dwu powodów: po pierwsze do Ząbkowic wyjechała rekordowo liczna ekipa SKKK i przywiozła rekordowa w historii naszego klubu ilość medali. Osiem różnych krążków zdobyli kolejno: wśród juniorów młodszych brązowy medal wywalczył w kategorii -70 kg lekki kontakt Adrian Kubicki; drugi brązowy medal w lekkim kontakcie seniorów open wywalczył Krzysztof Mazur; w kategorii full kontakt open nasi zawodnicy zdobyli trzy medale: brązowy Piotr Pawelec, srebrny Marcin Sieczka i złoty Radosław Kosicki. Także w kategorii full kontakt -70 kg Arkadiusz Sieczka zdobył złoty medal a Mateusz Matuszewski w kategorii -65 kg wywalczył srebrny medal. Naszym rodzynkiem w kategorii full kontakt kobiet -55 kg była Ewa Helman, która wywalczyła srebrny medal. Drużynowo zdobyliśmy trzecie miejsce. Na sukces ekipy pracowali też: Magdalena Mizerska, Sebastian Gajewski, Kamil Pruski, Krzysztof Kotarski, Michał Martynów i Mikołaj Rogowski. Startujących zawodników filmowała Iga Wajgelt. Sędziowali Marek Urbański i Jakub Piątowski. Kierownikiem ekipy był Sensei Robert Wajgelt.

galeria

2008-03-04
Kolejny pracowity weekend.

Kolejny pracowity weekend rozpoczął się od rozstrzygnięcia w piątkowy wieczór plebiscytu „Siedmiu Dni” i „Naszego Radia”. Obecni na uroczystym spotkaniu Sensei Robert Wajgelt i sensei Marcin Sieczka pogratulowali tytułu Najpopularniejszego Sportowca Łukaszowi Markiewiczowi (Warta Sieradz), a tytułu Najpopularniejszego Trenera Zbigniewowi Rosiakowi (MULKS MOS Sieradz). Już rano następnego dnia kadrowicze SKKK pod wodzą Sensei Wajgelta: Marek Urbański, Radosław Kosicki, Ewa Roter, Michał Martynów, Krzysztof Mazur i Kaja Urbańska trenowali z kadrą Czech w Pradze. Wspólne treningi u sensei Jirego Potysza cieszą się dużą popularnością i przynoszą wszystkim ogromna satysfakcję, gdyż mimo litrów potu dają wiele korzyści i satysfakcji ćwiczącym. Treningi uzupełniono zwiedzaniem wspaniałej starówki w Pradze, a wieczorem w niedziele już wszyscy byli w domu.

galeria

2008-02-21
Finał akademii zimowej.

W ciągu ostatnich czterech tygodni, jak co roku, sieradzcy karatecy prowadzili zimową akademię karate w Sieradzu i Kaliszu. Pierwsza odsłona odbyła się w Kaliszu od 28 stycznia do 8 lutego, gdzie w pięknej hali „Winiary” ponad 20 dzieci i młodzieży zgłębiało arkana szlachetnej sztuki samoobrony. Zajęcia odbywały się głównie z instruktorami sekcji kaliskiej i zakończyły się rozdaniem pamiątkowych dyplomów uczestnictwa, które wręczył Sensei Robert Wajgelt w imieniu dyrektora MOSiR-u Kalisz. Podobny charakter miały zajęcia w Sieradzu, które trwały od 11 do 20 lutego. W hali sportowej na ul. Łokietka, dzięki uprzejmości MOSiR Sieradz, pod fachową opieką instruktorów oraz czujnym okiem opiekunów kilkadziesiąt osób pożytecznie spędziło zimowe ferie. Na zakończenie Sensei Beata Wajgelt, prowadząca zajęcia wraz z Sensei Robertem Wajgeltem, w imieniu dyrektora MOSiR-u pana Maciejewskiego rozdała dyplomy, zachęcając do udziału w letniej akademii, która, jak co roku jest planowana w sierpniu, na koniec wakacji. Wszystkich czytelników naszej strony zachęcamy także do obejrzenia galerii zdjęć pamiątkowych, na których uwieczniono obie akademie. Osu!

galeria

2008-01-28
Ferie z karate.

Już po raz kolejny SKKK przy współpracy OSRiR w Kaliszu zaprasza Was na zimową akademię karate. To ciekawa forma zajęć rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. ćwiczenia ogólnorozwojowe, samoobrona, słówka japońskie, historia karate to najważniejsze elementy akademii. Zajęcia będą się odbywały w hali Winiary Arena w każdy wtorek i czwartek od 15:30. Pierwszy trening 29.stycznia. Warto podkreślić, że udział w zajęciach jest bezpłatny. Wystarczą dobre chęci i strój sportowy. Do zobaczenia na akademii karate w Kaliszu !2008-01-26
Dobre wieści ze zgrupowania w Krakowie.

Takie wiadomości chciałoby się mieć dla Was codziennie ! Miniony piątek reprezentacja SKKK spędziła na zgrupowaniu kadry narodowej kyokushin w Krakowie. Do stolicy Małopolski pojechali: Robert Wajgelt, Marcin Sieczka, Arkadiusz Sieczka Piotr Pawelec i Mateusz Matuszewski. To sama klubowa "śmietanka". Dorobek sieradzkich karateków i ich wkład w rozwój karate w Polsce doceniono tym razem w dwójnasób. Po pierwsze jeden z treningów poświęconych technikom walk poprowadził sensei Robert Wajgelt. I to właśnie w Krakowie po ponad dwumiesięcznym oczekiwaniu otrzymał On bardzo miłą oficjalną już wiadomość. Ta przyszła prosto z Japonii. Wiceprezes SKKK uzyskał III dan ! To najwyższy w historii sieradzkiego karate stopień wtajemniczenia. Serdecznie gratulujemy !

  


poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna