SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2007-10-03
Udany Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza.

Podobno to nieładnie samemu się chwalić, więc powtórzymy słowa, jakie doszły do nas droga mailowa i telefoniczną od kilku uczestników sobotniego turnieju, a nawet od shihan Andrzeja Drewniaka: zawody w Sieradzu znów się udały, zarówno pod względem sportowo-organizacyjnym, jak i zapamiętano miłą atmosferę, jaka im towarzyszyła. Zwyciężył po prostu zdrowy duch rywalizacji sportowej, tak potrzebny również w karate!.
Zawody tradycyjnie otworzył Prezydent Sieradza – Jacek Walczak. Gościem honorowym był również Przewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego Henryk Waluda w towarzystwie sponsorów. W tym miejscu SKKK serdecznie dziękują niżej wymienionym firmom za pomoc i wsparcie w organizacji turnieju: Pakpol Wiesław Gruda, Ubojnia Drobiu Grzegorz Wyrębski, WORD Sieradz, Aumatur Sieradz, MPWiK Sieradz, Kancelaria Ubezpieczeniowa KiM Kowalczyk, KMM Okno Marek Konieczny, WSHE w Sieradzu, Brunox Konrad Jakubowski.
Przejdźmy do konkretów. W zawodach uczestniczyło ponad stu zawodników z 10 klubów, rywalizujących na tatami w kata, kumite lekki-kontakt i kumite. Ostatnia konkurencja była zarezerwowana dla osób o wieku 18-21 lat. w pozostałych udział wzięli karatecy od lat 6 do 17.
Miło nam donieść, że i sieradzanie zdobyli szereg medali. Oto nasi medaliści: złoto - Ida Wajgelt kata dzieci 6-7 lat i Mikołaj Rogowski w kumite młodzików do 60 kg; srebro – Adrian Kubicki w kumite juniorów młodszych do 70 kg i Małgorzata Kos w kata dziewcząt 8-9 lat; brąz – Michał Pietrus – kata chłopców 12-13 lat, Mateusz Rokicki – kumite młodzików do 65 kg, Mateusz Konieczny i Krzysztof Kotarski – kumite juniorów pow. 80 kg.
Najlepszym zawodnikiem jury uznało Mikołaja Rogowskiego z naszego klubu. W konkurencji drużynowej zwyciężyli przedstawiciele Krakowa, przed Wrocławiem i Sosnowcem. Wszyscy uczestnicy obiecali sobie spotkać się ponownie za rok w gościnnym Sieradzu.

Osu!

galeria

2007-09-24
Po ciężkiej pracy nie było kołaczy!

Nasz sieradzki „rodzynek” w VII Mistrzostwach Europy Open Kyokushin Karate Sensei Marcin Sieczka niestety odpadł już w pierwszej rundzie, gdzie trafił na późniejszego złotego medalistę i faworyta zawodów Alexandro Nawarro z Hiszpanii! Prędko zaliczone wazari Nawarro „dowiózł” do końca w sumie dość wyrównanego pojedynku. Tu przypomnieć trzeba poprzedni pojedynek obu tych zawodników na Wyspach Kanaryjskich, gdy Nawarro przed własna publicznością potrzebował dwu dogrywek i decyzji sędziów, aby pokonać Sensei Marcina. Stało się – trudno! Kiedyś Nawarro przegra, a Sensei Sieczka zdobędzie medal. Na pocieszenie pozostaje myśl, że Nawarro w tym roku w Riesa był nie do pokonania – wygrał z całą elita europejskiego Kyokushin – przegrali z nim i Sylwester Sypień i Krzysztof Habraszka, Piotr Banasik, Marcin Sieradzki, Marcin Miller, Karol Cieśluk i Michał Krzak – mistrzowie i medaliści Mistrzostw Europy. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy znów pojada na Mistrzostwa Europy, gdzie nadarzy się okazja do rewanżu.2007-09-24
XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA

Jesień w sieradzkim karate od wielu lat kojarzy się z jedna dużą imprezą: Turniejem o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. Zawody zmieniały z czasem swoją formułę, oprawę i miejsce, by ostatecznie stać się areną konfrontacji młodych karateka, którzy zdobywają tu swoje pierwsze doświadczenia w występach na tatami.
I tak; w konkurencji kata zaprezentują się dzieci w wieku 6-17 lat; a w konkurencji kumite-lekki kontakt młodzicy i juniorzy młodsi w wieku 14-17 lat. Trzecią konkurencja będzie kumite, w którym wystartują juniorzy w wieku 18-21 lat. Zapowiadają się bardzo ciekawe zawody, zgłosiło się wiele ekip z całej Polski. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Sieradza przyjdą dopingować naszych zawodników. Atrakcja zawodów będą pokazy judo i karate. Wstęp wolny ! ! ! SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Program zawodów:
Sobota 29.09.2007, godz. 10.30-15.00 eliminacje; 15.00-18.00 finały.
Godz. 13.00 – uroczyste otwarcie zawodów przez patrona imprezy Prezydenta Miasta Sieradza Jacka Walczaka.

MIEJSCE ZAWODÓW:
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA, ul. Żeromskiego 8
wejście od ul. Broniewskiego


2007-09-10
Mount Sieraków!

Wśród karateków uprawiających Kyokushinkai szczególna sławę mają legendarne obozy treningowe na górze Mitsumine w Japonii, gdzie najlepsi zawodnicy z całego świata szlifują formę pod okiem samego kancho Matusi, a dawniej sosai Oyamy.
W Sieradzkim Klubie Karate Kyokushinkai są już owiane legendą obozy treningowe w Sierakowie, gdzie hartowała się kadra klubu, i gdzie wszyscy przechodzili test na samuraja. Z biegiem lat reżym treningowy w Sierakowie złagodniał, ale w ostatnią niedziele zakończyło się zgrupowanie ścisłej kadra na czele z sensei Marcinem Sieczką i sempai Krzysztofem Kotarskim oraz Mateuszem Koniecznym. Kadra SKKK wróciła z Sierakowa, opowiadając, że sensei Robert Wajgelt w trosce o dobre przygotowanie swoich zawodników do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski oparł się na najlepszych wzorcach szkoły japońskiej. Długie rajdy rowerowe, wielokilometrowe biegi, tysiące przysiadów, „brzuszków”, setki pompek, dziesiątki walk zahartowały ciała i charaktery naszych zawodników. Chyba jeszcze nigdy nasi tak ciężko nie ćwiczyli. Podkreślić trzeba, że sensei Wajgelt starał się nie tylko ukształtować sferę fizyczna, ale pracował również nad sfera mentalną, wiedząc, że we współczesnym sporcie jest ona równie ważna, o ile nie ważniejsza, niż ta pierwsza.
Mamy nadzieje, że po tak ciężkich treningach znajdzie odbicie w rzeczywistości przysłowie, mówiące, że „bez pracy nie ma kołaczy” i nasi zawodnicy zdobędą medale na tych najważniejszych imprezach. Osu!

galeria

2007-08-30
Zakończenie Letniej Akademii Karate.

Zbliża się koniec wakacji, a z nim koniec Letniej akademii Karate, jaka jak co roku prowadził Sieradzki Klub Kyokushinkai, tym razem pod hasłem „Narkotykom Nie!”.
Problemy związane z narkotykami zostały omówione przez sempai Ireneusza Pietrusa, w życiu zawodowym pedagoga szkolnego, specjalistę w przeciwdziałaniu uzależnieniom narkotykowym. Licznie uczestniczące w zajęciach dzieci i młodzież mogli też wysłuchać wykładu prezesa Marka Urbańskiego o historii sztuk wali a w szczególności karate. Zajęcia praktyczne z samoobrony, z zwłaszcza karate prowadzili, jak zwykle instruktorzy SKKK, którzy prowadzili także cieszące się popularnością zajęcia z tae-bo oraz aerobiku, prowadzone przez sensei Beatę Wajgelt.
Dużą atrakcją dla wszystkich uczestników Akademii była wycieczka do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego nad Wartą przygotowana doskonale przez Państwa Jolantę i Ireneusza Pietrusów, gdzie zwiedzano tamtejsze jaskinie. Jednak „gwoździem programu” były odwiedziny w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzęta hodowlane, uczestniczyły w meczu piłki nożnej, a miłym zakończeniem było wspaniałe ognisko, przygotowane przez właścicieli gospodarstwa, podczas którego wszyscy z wielkim smakiem spałaszowali upieczone na ogniu kiełbaski.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy Akademii otrzymali na pamiątkę drobne upominki od Klubu w postaci dyplomu, plakatu, informatora oraz breloczka i smacznej czekolady.
Plonem naszych wysiłków jest niewątpliwie uwrażliwienie dzieci i młodzieży na istniejące zagrożenie narkotykowe, a także podniesienie poziomu sprawności ruchowej wszystkich uczestników. Dodatkowym efektem może być to, że ci, którzy zasmakowali w naszym karate kyokushinkai, przybędą do naszego klubu już we wrześniu i rozpoczną naukę karate.
Żegnając wszystkich sensei Wajgelt już teraz zaprosił na zimową akademie Karate a za rok – tradycyjnie - znowu na letnią. Osu!

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna