SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2007-08-30
Zakończenie Letniej Akademii Karate.

Zbliża się koniec wakacji, a z nim koniec Letniej akademii Karate, jaka jak co roku prowadził Sieradzki Klub Kyokushinkai, tym razem pod hasłem „Narkotykom Nie!”.
Problemy związane z narkotykami zostały omówione przez sempai Ireneusza Pietrusa, w życiu zawodowym pedagoga szkolnego, specjalistę w przeciwdziałaniu uzależnieniom narkotykowym. Licznie uczestniczące w zajęciach dzieci i młodzież mogli też wysłuchać wykładu prezesa Marka Urbańskiego o historii sztuk wali a w szczególności karate. Zajęcia praktyczne z samoobrony, z zwłaszcza karate prowadzili, jak zwykle instruktorzy SKKK, którzy prowadzili także cieszące się popularnością zajęcia z tae-bo oraz aerobiku, prowadzone przez sensei Beatę Wajgelt.
Dużą atrakcją dla wszystkich uczestników Akademii była wycieczka do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego nad Wartą przygotowana doskonale przez Państwa Jolantę i Ireneusza Pietrusów, gdzie zwiedzano tamtejsze jaskinie. Jednak „gwoździem programu” były odwiedziny w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzęta hodowlane, uczestniczyły w meczu piłki nożnej, a miłym zakończeniem było wspaniałe ognisko, przygotowane przez właścicieli gospodarstwa, podczas którego wszyscy z wielkim smakiem spałaszowali upieczone na ogniu kiełbaski.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy Akademii otrzymali na pamiątkę drobne upominki od Klubu w postaci dyplomu, plakatu, informatora oraz breloczka i smacznej czekolady.
Plonem naszych wysiłków jest niewątpliwie uwrażliwienie dzieci i młodzieży na istniejące zagrożenie narkotykowe, a także podniesienie poziomu sprawności ruchowej wszystkich uczestników. Dodatkowym efektem może być to, że ci, którzy zasmakowali w naszym karate kyokushinkai, przybędą do naszego klubu już we wrześniu i rozpoczną naukę karate.
Żegnając wszystkich sensei Wajgelt już teraz zaprosił na zimową akademie Karate a za rok – tradycyjnie - znowu na letnią. Osu!

galeria

2007-08-15
Rusza Letnia Akademia Karate pod hasłem „NARKOTYKOM NIE"!

Kolejny raz z rzędu od 20. sierpnia rusza Letnia Akademia Karate prowadzona przez SKKK przy współpracy Urzędu Miasta Sieradz i MOSiR-u w Sieradzu, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Na spotkaniach Akademii oprócz treningów karate i samoobrony będą wykłady z zakresu kultury i historii Japonii. Ponieważ w zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy – starsi i młodsi mieszkańcy naszego grodu i okolicy! Warto przypomnieć, że w Letnich Akademiach do tej pory uczestniczyło ponad 1000 !!! osób, co świadczy o dużym zainteresowaniu tą formą rekreacji i miłego spędzania w zdrowy sposób wolnego czasu.
Nowym tematem wprowadzonym od tego roku, lecz niesłychanie aktualnym, jest przeciwdziałanie zagrożeniom wywołanym przez różnego rodzaju używki, a przede wszystkim przez narkotyki. Zagospodarowanie czasu wolnego w formie Letniej Akademii Karate - imprezy profilaktyczno-sportowej z elementami profilaktyki zagrożeń będzie realizowane poprzez rozwijanie zainteresowań w zakresie karate Kyokushin i propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego.
Przypominamy także, że jak co roku będzie zorganizowana specjalna grupa dla Pań, które na bazie karate Kyokushin zapoznają się z elementami praktycznej samoobrony a także zyskają okazję do poprawy sylwetki i nabrania kondycji fizycznej oraz zdrowia, które jest przecież najcenniejsze, podczas zajęć z aerobiku i tae-bo, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską.
Zajęcia Akademii w Sieradzu odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki od 20 VIII 2007 r. do 29 VIII 2007 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 przy ul. Łokietka w godz. 16.00 – 18.00.
Zajęcia Akademii w Kaliszu odbywać się będą we wtorki i czwartki od 21 VIII 2007 r. do 30 VIII 2007 r. w Hali Arena Winiary w godz. 17.00 – 19.00.

WSZYSTKICH CHęTNYCH ZAPRASZMY !!!2007-08-12
Udane zgrupowanie w Javorniku.

Ostatni weekend czołowi zawodnicy SKKK i sensei Robert Wajgelt spędzili w czeskim Jaworniku, gdzie zgromadziła się Narodowa Kadra Czech w Karate Kyokushinkai. Sensei Wajgelt miał, jako trener – koordynator kadry Czech – możliwość dokonania oceny stanu zaawansowania wyszkolenia i wytrenowania grupy czeskich karateków, z których zostanie wyłoniona reprezentacja na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Riesa w Niemczech. Podczas zajęć nacisk położono przede wszystkim na elementy walki oraz na kata, stanowiące „piętę achillesową” jeszcze wielu zawodników. Przy okazji wspólnie z sensei Jirzim Potysem przeprowadzili egzamin na wyższe stopnie i tu przydały się nowo poznane techniki i kombinacje, które testowano na kończących każdy egzamin w Kyokushin walkach. Zgrupowanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, czego najlepszym wyrazem była „integracyjna dyskoteka”, na której cała 50-osobowa grupa doskonale się bawiła. Na zakończenie obozu Polacy otrzymali zaproszenie na ponowne spotkanie w Czechach, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i wspólnie trenować karate.

galeria

2007-07-30
Piąty czarny pas w SKKK!

Od środy 18 do niedzieli 22 lipca dwoje reprezentantów naszego klubu brało udział w 34. Letnim Wschodnioeuropejskim Obozie Karate Kyokushinkai w Krakowie. Pod czujnym okiem sekretarza światowej Organizacji Kyokushin shihan Katsuhito Gorai, zajęcia z ponad 320 karateka, pochodzących z połowy Europejskich krajów – od Norwegii do Rumunii i od Niemiec do Białorusi –prowadził mistrz świata w karate i wicemistrz świata w K-1 shihan Francisco Filho z Brazylii. Nad całością miał pieczę, jak zwykle, shihan Andrzej Drewniak – sekretarz Europejskiej Organizacji karate. Wyjazd naszych przedstawicieli miał na celu przede wszystkim podniesienie poziomu umiejętności poprzez kontakt z najlepszymi instruktorami karate europejskiego i światowego. Zdobyte w Krakowie umiejętności oraz nowa wiedza będą następnie przekazywana systematycznie na treningach młodym adeptom karate w naszym klubie. Wymiernym efektem tego wyjazdu jest zdobycie przez Beatę Wajgelt stopnia 1 dan, która od tej chwili może używać zaszczytnego tytułu sensei! Jest to już piąty czarny pas w SKKK, ale pierwszy zdobyty przez kobietę!

Bardzo serdecznie dziękuję sensei Robertowi Wajgeltowi za trud, jaki włożył w przygotowanie mnie do tego jedynego i najważniejszego dla każdego karateka egzaminu w życiu – egzaminu na czarny pas! Zanim jednak do tego doszło, przez 17 lat moich treningów cierpliwie przekazywał mi swoją wiedzę o karate, korygował błędy i uczył cierpliwości – zalety chyba najważniejszej u karateki, jak o tym ostatnio wspomniał shihan Drewniak na ostatnim treningu w Krakowie!
Dziękuję także wszystkim członkom naszego klubu, z którymi miałam przyjemność wspólnie podnosić swoje wyszkolenie na salach treningowych. Pozdrawiam wszystkich czytelników naszej strony internetowej oraz sympatyków naszego klubu. Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości w działaniach i zamierzeniach oraz szczęścia osobistego! Osu!

Sensei Beata Wajgelt

galeria

2007-07-15
Karatecy nad Bałtykiem!

Początek wakacji nasi karatecy spędzili pracowicie podnosząc swoje umiejętności po raz pierwszy w historii naszego klubu nad Morzem Bałtyckim, a dokładnie w Mielnie. Pięćdziesięciu karateka wraz z grupą instruktorów szlifowało swoje umiejętności, poznając nowe kata, ćwicząc z przyborami, ale przede wszystkim odpoczywając i oddychając morskim powietrzem, przesyconym jodem. Liczne spacery i wycieczki wiodły nie tylko nad morze, lecz miały na celu również poznanie okolicy pod względem geograficznym i historycznym. Zadbali o to już wcześniej organizatorzy wyjazdu, przygotowując bogaty program wycieczek i szkoleń. Karatecy zwiedzili m.in. Mielno, latarnię w Gąskach, Kołobrzeg, w którym główna atrakcją dla dzieci (nie tylko! – prosimy odwiedzić naszą galerie zdjęć) była wizyta w Aquaparku. Uczestnicy wyjazdu odbyli także rejs statkiem po Bałtyku. Niezapomnianym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych, był nocny trening, a wcześniej chrzest i pasowanie na prawdziwych samurajów.
W programie pobytu były także zajęcia z profilaktyki zagrożeń, czyhającej na współczesnego człowieka, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
Uzupełnieniem pobytu nad morzem było oczywiście plażowanie, kąpiele w morzu, oczywiście pod okiem wykwalifikowanego ratownika, a także liczne gry i zabawy, które scementowały grupę dzieci i młodzieży z wszystkich filii naszego klubu! Ulubiona zabawa wszystkich uczestników były śpiewy z karaoke, podczas których ujawniły się nieodkryte do tej pory talenty wokalne, na miarę festiwalu w Kołobrzegu lub Opolu!
Instruktorzy i wychowawcy SKKK serdecznie dziękują dzieciom i młodzieży uczestniczącej w Letnim Zgrupowaniu Szkoleniowym Mielno 2007 za doskonałą atmosferę i dobrą zabawę podczas pobytu nad Bałtykiem, a Rodzicom i Opiekunom naszych wychowanków za doskonałą współpracę!
Zapraszamy za rok ponownie nad Bałtyk! Osu!

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna