SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2006-05-16
Słoneczny weekend karateków nad Bałtykiem.

Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai w osobach sensei Roberta Wajgelta i sempai Beaty Wajgelt wraz z dwójką zawodników: Michałem Pietrusem oraz Igą Wajgelt wziął udział w II Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta świnoujścia. Gościnni gospodarze zapewnili dla 250 startujących zawodników z Polski, Czech i Niemiec wspaniałą pogodę, znakomite warunki pobytu i wypoczynku. Dzieci i młodzież rywalizującą w konkurencjach kata i walk reżyserowanych podziwiała liczna publiczność, na czele z Marszałkiem województwa zachodniopomorskiego i oczywiście Prezydentem świnoujścia. Sieradzanie zaprezentowali się na tej imprezie całkiem udanie, gdyż Michał Pietrus wywalczył w kata srebrny medal w swojej kategorii wiekowej. Tylko Iga Wajgelt zanotowała słabszy wynik, a to dlatego, że „zjadła ją trema” i zajęła ostatecznie 9 miejsce. Organizatorzy deklarują, że za rok zawody będą jeszcze lepiej zorganizowane i już teraz proszą Sieradzan o zarezerwowanie sobie terminu w kalendarzu sportowym na wyjazd do świnoujścia.

galeria

2006-04-24
XXXIII Mistrzostwa Polski seniorów Karate Kyokushin.

W dniach 22-23 kwietnia 2006 r. w katowickim Spodku odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin, w których wzięła udział kilkuosobowa reprezentacja SKKK pod przewodem Sensei Roberta Wajgelta. Tym razem sieradzcy karatecy przywieźli „tylko” jeden brązowy medal – wywalczył go w kategorii -80 kg Radosław Kosicki, któremu niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku. Nie zdobył także medalu zwycięzca Pucharu Polski Marcin Sieczka w kat. -90 kg ani jego brat Arkadiusz w kat. -70 kg, choć walczyli dobrze, a przede wszystkim na miarę swoich aktualnych możliwości. Grzegorz Nadolny w kat. -65 kg debiutował na tak poważnej imprezie i pewnie dlatego zabrakło go „na pudle”. Wreszcie Jakub Piątowski -75 kg, przecież dobrze walczący na Mistrzostwach Dolnego śląska, nie zdołał przebić się do strefy medalowej.
W opinii trenera Wajgelta tegoroczne mistrzostwa charakteryzowały się bardzo wysokim poziomem sportowym, np. Arkadiusz Sieczka w walce o wejście do półfinału stoczył walkę z wicemistrzem Europy, która była od początku do końca walką bardzo wyrównaną; werdykt sędziów był jednak 2:3 dla Piotra Moczydłowskiego. Marcin Sieczka przegrał również przez wskazanie sędziów a Radek Kosicki o wejście do finału walczył z zawodnikiem, którego w ubiegłym roku pokonał, ale w tym roku sprzysięgły się przeciwko niemu kontuzja i „ściany, które pomagały zawodnikowi gospodarzy”. Pewnym usprawiedliwieniem może być także fakt, że prawie cała wymieniona grupa sieradzkich zawodników to studenci, którzy oprócz treningów „zakuwają” do egzaminów.

galeria

2006-04-10
Mistrzostwa Czech.

W dniu 08. 04. 2006 r. w hali Slavia w Pradze odbyły sie Mistrzostwa Czech Karate Kyokushin w kategoriach wagowych. Wystartowali zawodnicy z większości czeskich klubów. W imprezie uczestniczył w charakterze sędziego głównego sensei Robert Wajgelt. Przypominijmy, że sensei Wajgelt jest od dwóch lat trenerem kadry narodowej Czech, a za jego kadencji Czesi po raz pierwszy w historii zdobyli 4 medale na mistrzostwach Europy. Jak zauważył sensei Wajgelt, poziom wyszkolenia zawodników czeskich jest z roku na rok coraz wyższy, również dzięki jego pracy i kontaktom z zawodnikami z Polski oraz Sieradza. Po wspomnianych zawodach do kadry Czech zostało powołanych 10 osób, które w opinii selekcjonera mają szansę wystartować w kolejnych mistrzostwach Europy w Hiszpanii.



2006-03-19
Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Karate.

W sobotę 18. marca 2006 r. w Warszawie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Karate. Fakt ten miał miejsce w połowie kadencji pracującego Zarządu, na którego czele stali prezes shihan Wacław Antoniak, wiceprezes shihan Andrzej Drewniak i sekretarz generalny Adam Goncerz. Zjazd został wymuszony niegodnym postępowaniem grupy tzw. "reformatorów" karate, którzy postawili szereg nieprawdziwych zarzutów. Kolejne kontrole odpowiednich organów Ministerstwa Sportu i innych urzędów państwowych oczyściły naszych prezesów z tych zarzutów, a dobitnym potwierdzeniem było wybranie nowego Zarządu PZK przez obecnych na sali przedstawicieli ok. 230 członków PZK w składzie praktycznie niezmienionym! O powadze sytuacji świadczyła obecność na sali trzech przedstawicieli Ministerwstwa Sportu, w przytomności których absurdalne zarzuty o inwigilowanie Kościoła i księży katolickich, a także morderstwa i zamach na Papieża (TAK!) stawiane shiah Drewniakowi ostatecznie pogrążyły szalonych "reformatorów", którzy opuścili demonstracyjnie salę obrad. Zjazd po wielogodzinnych obradach zakończył się uchwaleniem nowych aktów prawnych, tj. statutu PZK i regulaminów oraz wyborem nowych władz.
We wszystkich tych pracach czynnie uczestniczyli prezesi SKKK sensei Robert Wajgelt i sempai Marek Urbański, którzy zasiadali w organach prezydium Zgromadzenia i zostali decyzją nowego Zarządu powołani do władz PZK, a mianowicie do pracy w Komisji Dyscyplinarnej. Świadczy to o docenieniu roli i znaczenia SKKK w strukturach PZK i Komisji Kyokushin, a także osobiście o zaufaniu do sensei Wajgelta i sempai Urbańskiego, jakim obdarza ich najwyższy organ Polskiego Związku Karate. Dokładne sprawozdania z opisanych wydarzeń zainteresowani Czytelnicy znajdą na oficjalnej stronie PZK www.karate.org.pl. Osu!



2006-03-19
VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushinkai Belgrad 2006

W hali Pionir w Belgradzie 26 marca odbył się VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushinkai Belgrad 2006. Wzięła w nim udział reprezentacja Polski, wystawiona przez Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai pod przewodem sensei Roberta Wajgelta. W zawodach uczestniczyły reprezentacje z Bułgarii, Austrii i połączona, bardzo liczna reprezentacja Serbii i Czarnogóry. Zawodnicy z Polski zdobyli 3 srebrne medale w kumite: + 80 kg Radosław Kosicki (eliminując m.in. najlepszego srebskiego zawodnika), -80 kg Jakub Piątowski oraz w konkurencji juniorów open Mateusz Gruda. Punktacji drużynowej nie prowadzono. Imprezie towarzyszył festiwal sztuk walki, który oglądało ok. 5000 widzów, w obecności przedstawicieli władz oraz korpusu dyplomatycznego, w tym Ambasady Japonii oraz Polski.

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] nastepna